EURO-TRUCK
PL EN DE RU
Tradycja i doświadczenie

Korzenie w transporcie

Historia sięga roku 1990, kiedy to Euro-Truck zapoczątkował swoją działalność jako firma transportowo-spedycyjna. Wjazd na europejski rynek odbył się niezwłocznie po zakupie pierwszych zestawów przestrzennych marki Mercedes o kubaturze 120 m ³ oraz po otrzymaniu koncesji na transport międzynarodowy. Od początku Euro-Truck wyspecjalizował się w transporcie przestrzennym, co spowodowało dynamiczny rozwój , jak również na pozyskanie kilku strategicznych klientów o zasięgu globalnym. To pozwoliło na wieloletnie utrzymanie firmy w czołówce firm branży TSL wyłącznie z polskim i prywatnym kapitałem, a także w pierwszej trójce w klasyfikacjach dokonywanych według czynników jakościowych.

W 1997 roku Euro-Truck rozpoczął import oraz został autoryzowanym serwisem niemieckich naczep marki SCHMITZ- CARGOBULL, stając się partnerem takich marek jak SAF, BPW, WABCO, KNORR, CONTINENTAL. Od tego roku, aż do dnia dzisiejszego naczepy Schmitza są najlepiej sprzedawanymi naczepami także w Polsce. Uczyniło to firmę Euro-Truck jednym z największych dostawców nowych naczep ciężarowych pod wynajem krótko i średnioterminowy w Polsce. Tym samym zacieśniała się współpraca z firmami wykorzystującymi naczepy na własne potrzeby oraz firmami transportowymi, nie tylko w zakresie transportu, ale również zaopatrzenia w kompleksowe usługi serwisowe i transportowe.

Źródło: Archiwum Euro-Truck, 2005r

Źródło: Archiwum Euro-Truck, 2005r

Kolejne lata Euro-Truck rozwijał swoją działalność, elastycznie wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, dostosowując zakres i jakość swoich usług do wymagań rynkowych. W 2004 roku firma z sukcesem wdrożył zintegrowany System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 oraz System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:1996. Od wielu lat był członkiem wielu organizacji, izb i stowarzyszeń o charakterze gospodarczym oraz charytatywnym.

Do dynamicznego rozwoju firmy poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań technicznych na europejskim poziomie przyczyniło się niewątpliwie efektywne wykorzystanie możliwości współfinansowania inwestycji w ramach funduszy unijnych, m.in. poprzez zakup największej dostępnej na unijnym rynku, profesjonalnej kabiny lakierniczej -projektu zrealizowanego w ramach sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost konkurencyjności Przedsiębiorstw.

Inwestycja w nowoczesne, innowacyjne technologie oraz kompleksowa, sprawna i bezgotówkowa likwidacja szkód komunikacyjnych, także w okresie gwarancyjnym, zwiększyła współpracę z PZU oraz innymi renomowanymi firmami ubezpieczeniowymi, producentami samochodów ciężarowych i naczep, a także czołowymi spółkami leasingowymi.

Kolejne inwestycje w magazyny wysokiego składowania, biura ,parkingi i serwisy dedykowane firmom transportowym i leasingowym, ale także niezależnym od rynku motoryzacyjnego Firmom , stworzyły bezpieczną bazę do dalszego rozwoju.

 

Dziś ważna jest tradycja i doświadczenie…

 

Obecnie firma Euro - Truck wyróżnia się na rynku motoryzacyjnym szerokim zakresem usług dedykowanym małym, średnim oraz dużym przedsiębiorstwom , głównie transportowym jak również handlowym i produkcyjnym oraz ścisłą współpracą z firmami leasingowymi oraz ubezpieczeniowymi. Główny oddział firmy mieści się w Mrokowie k/Warszawy przy drodze krajowej nr 7 na terenie ponad 3 ha kompleksu handlowo - magazynowego. Lokalizacja, doskonale przystosowane zaplecze serwisowo-techniczne, a przede wszystkim tradycja i wieloletnie doświadczenie pozwalają firmie sprostać wymaganiom rynku, a innowacyjne rozwiązania w pełni zaspokoić potrzeby klientów w różnorakim zakresie.

Baza Mroków z lotu ptaka  

Źródło: Archiwum Euro-Truck, 2009 r.

Kompleksowość usług proponowanych w Mrokowie pozwala klientom na wyjazd całym zestawem, sfinansowanym, na miejscu ubezpieczonym, z wykonaną na życzenie klienta reklamą, propozycją interesującej współpracy w zakresie transportu i spedycji. Na ewentualny czas oczekiwania na własną naczepę czy ciągnik, także ich naprawę np. powypadkową, oferowany jest pojazd zastępczy.

Każdy klient ma możliwość skorzystania z wynajmu krótko czy długoterminowego wybranego środka transportu, którego miesięczny koszt niejednokrotnie jest niższy niż w przypadku raty leasingowej oraz bez konieczności uiszczenia wpłaty własnej. Dla przykładu w przypadku naczep może być to kwota od 400 euro za miesiąc, zaś ciągnika ok 750 euro za miesiąc, bez konieczności utrzymywania umowy przez cały wnioskowany okres.

Firma oferuje również dogodne warunki zamiany naczep i pojazdów ciężarowych na nowe. Na terenie kompleksu prowadzi profesjonalne usługi serwisowe oraz blacharsko-lakiernicze, bezgotówkową likwidację szkód komunikacyjnych, sprzedaż ubezpieczeń środków transportu na preferencyjnych warunkach.

W ramach posiadanych oraz powierzonych nieruchomości oferowane są do wynajmu atrakcyjne powierzchnie magazynowe, serwisowe, parkingowe oraz biurowe w atrakcyjnych lokalizacjach oraz położonych przy głównych trasach Polski / katowicka, krakowska, poznańska, itp/.

W cenie najmu klient decyduje się często na pakiet, którego cena zawiera wszelkie usługi związane z utrzymaniem nieruchomości oraz bieżącą obsługą klienta.

Firma współpracuje nie tylko prywatnymi przedsiębiorcami, czy spółkami prawa handlowego. W ramach prowadzonej działalności uczestniczy w przetargach, dostarcza pojazdy oraz świadczy usługi średnio i długoterminowego najmu, także dla instytucji Skarbu Państwa oraz firm sektorowych. Realizacja tych projektów jest rekomendacją gwarancji, najwyższej jakości oraz terminowości, co nie wątpliwie pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.


 

KONTAKT
Euro – Truck Sp. z o.o.
Al. Krakowska 51C
05-551 Mroków
+ 48 22 737 77 00÷03
+ 48 601 33 44 00
kontakt@euro-truck.pl

Formularz kontaktowy
* dane obowiązkowe